arrow

آیا من عکاس خوبی خواهم شد ؟

 عکاسیمقالات سایتمقالات صفحه اصلی /      منتشر شده در 390 روز پیش /      بدون دیدگاه /      413 /     

این سوالی است که غروب یک بعدازظهر تابستانی سال ۱۳۸۸ از خودم پرسیدم و شاید شما هم امروز این سوال را از خود بپرسید….. گاهی با خودم فکر می کنم چه چیزی باعث می شود انسان به این نتیجه برسد که آیا در کار و حرفه خاصی موفق است یا نه شاید اگر در همان غروب سال ۱۳۸۸ به عنوان فرد با تجربه در کنار خودم می نشستم  تا با دیدن عکس هایم که آن زمان به عنوان آماتور گرفته بودم، درباره آینده ام نظر دهم شک نکنید می گفتم این حرفه را ببوس و بگذار کنار و برو بچسب به یک کار دیگه واقعا بعضی عکس های آن زمان بنده به شدت خنده دار هستند و چقدر خوب یادم است که کلی هم ذوق می کردم از گرفتن این عکس ها…… خلاصه که امروز به این نتیجه رسیدم که مطالعه، تجربه، زمان و بسیار البته علاقه تنها کلید موفقیت شما است  بعضی وقت ها باید گوش هایتان نظر اطرافیان را نشنود و با قدرت به کارتان ادامه دهید.

خب از این بحث ها که بگذریم باید به شما تبریک بگویم که امروز شما کار بزرگی خواهید کرد؛ بله شما جز معدود افرادی هستید که در خلالی زندگی الکی شلوغ این روزها تصمیم گرفتید که به علاقه تان بپردازید و مهارتی را یاد بگیرید که جدا یکی از جذاب ترینهای دنیای هنر است و مطمئن باشید که ما در گروه آموزشی وی آرت همه جوره پشت شما هستیم .

سه ابزار کارآمد برای عکاس خوبی شدن

برای اینکه عکاس خوبی باشید فقط کافی است چند کار انجام دهید و جند کار انجام ندهید :

  1. زیاد مطالعه کنید و تنبلی نکنید

حداقل روزی یک ساعت برای بهبود میزان دانش عکاسی خود زمان بگذارید تنرسید از اینکه قرار است مثلا n تومان پول کلاس فلان را بدهید شما اگر خوب یاد بگیرد بیشتر از این مقادیر درآمد خواهید داشت پس برای خودتان ارزش قائل شوید.

آیا من عکاس خوبی خواهم شد ؟

  1. زیاد ببینید و الکی عکس نگیرید

کارهای زیبا را ببینید  زیاد ببینید ترجیحا کارهایی که از جلوه گرافیگی در پردازش آن استقاده نشده باشد کارهای خام ولی زیبا را ببینید سعی کنید شبیه به آنها عکس بگیرید

 

عکاسی معارتی است که برای پیدا کردن کلید موفقیت لازم نیست ساعت ها پای توصیه اساتید بشینید همه چیز در عکس هایشان است فقط کافی است سعی کنید شبیه به آن ها عکس بگیرید  در این صورت است که مهارت کافی را پیدا خواهید کرد.

آیا من عکاس خوبی خواهم شد ؟

  1. زیاد تمرین کنید و عجله نکنید

خاطرم هست چندی پیش با فردی آشنا شدم که ۱ سال است هر ماه ۲ روز به دماوند سفر می کند تا بتواند از کوه دماوند عکس بگیرد که متفاوت از سایر عکس هایی باشد که تا به حال از کوه دماوند دیده ایم. خوشبختانه روح عکاسی است که هیچ وقت نمیگذارد عکس های شما پنهان بماند یعنی اصلا اصالت عکاسی مدیون دیده شدن است پس سعی کنید بهترین باشید و بهترین ها را خلق کنید حالا هر چقدر که طول خواهد کشید.

آیا من عکاس خوبی خواهم شد ؟

چهار حقیقت پنهان درباره عکاسی که شاید شما ندانید

  1. برای عکاسان ساعت کاری خاصی تعیین نشده است

به این گونه شغل ها، شغل های افسانه ای گویند که به شدت برای افرادی مثل من که حوصله پشت میز نشینی و کار اداری را ندارند مناسب است.

  1. نسب خرج به درآمد حیرت آور است

با اطمینان به شما می گویم که با گل کردن تب عکاسی آزاد و اعتماد مردم به عکاسان آزاد امروزه شما با یکسری تجهیرات متوسط قادر خواهید بود درآمدی خوب برای خود داشته باشید

  1. حس رضایت کاری

اگر قدم قدم و با آموزش مناسب پیشرفت کنید  حس رضایت مشتری هایتان روی شما تأثیر مثبت خواهد گذاشت کار اصولی همیشه مورد اقبال عمومی است.

  1. سرعت بالای جذب بازار کار

رشد علاقه به عکس و عکاسی رو به افزایش است لذا خیلی سریع جذب بازار کار خواهید شد البته می توانید خودتان هم دست به کار شده و با تبلیغ در فضای مجازی مشتری جذب کنید.

 

وضع عکاس ها در دنیا زیاد بد نیست در ایران هم که اوضا گل و بلبل می باشد …..

پس راه تان را با قوت ادامه دهید

۱۲ آذر ۱۳۹۵

محمد حسن شجاعی

 

  بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *